Historia powstania

Fundacji Po Adpocji
Ludzie fundacjiCele statutowe

Pewnego razu zostałam matką. Byłam pewna, że ogrom miłości, jaką mam w sobie, wystarczy, aby moje dzieci były szczęśliwe, a ja – spełniona.

Życie pokazało, że jest to bardzo ważne, ale nie wystarcza. Zauważyłam, że potrzebuję pomocy, muszę zrozumieć specyfikę mojej adopcyjnej roli, nabrać umiejętności radzenia sobie z powszechnymi stereotypami stygmatyzującymi zarówno moje rodzicielstwo, jak i moje dzieci.

Zaczęłam szukać wsparcia, podpowiedzi i chociaż nauczyłam się głośno o nie prosić, to brakowało jednak instytucji i ludzi, którzy umieliby mi go udzielić. Przeszłam długą drogę w samotności rodzicielskiej, przedzierając się przez trudności jak przez dziką dżunglę.

Dalej kroczę tą drogą, teraz znacznie łatwiejszą i oswojoną.

Aby podzielić się doświadczeniem, jakie zdobywałam po drodze, napisałam książkę pt. „Odczarować adopcję”.

Odczarować adopcję

Kup teraz

Kolejne doświadczenia sprawiły, że stworzyłam pierwszy w Polsce album pt. „Księga Adoptowanego Dziecka”.

Księga adoptowanego dziecka

Kup teraz

Publikowałam i występowałam w każdym możliwym miejscu, aby walczyć ze stereotypami i przedstawiać realny obraz rodzicielstwa adopcyjnego.

Przyszedł jednak moment, w którym poczułam, że jest tego ciągle za mało, bo wciąż i wciąż spływały do mnie setki próśb i pytań od innych rodziców. Dlatego postanowiłam, że czas skupić to, co robię, w jednym miejscu i sprawić, żeby wsparcie było dostępne dla każdej rodziny i każdego dziecka. Opowiedziałam o tym przyjaciółce, która zwierzyła mi się, że od dawna chciała zrobić coś dobrego dla dzieci, coś więcej niż wpłacanie pieniędzy na jakieś organizacje.

Tak narodził się pomysł Fundacji Wsparcia Rodzin Po Adopcji, która została oficjalnie zarejestrowana we wrześniu 2015 roku.

Magdalena Modlibowska